[RECENZJA] Amber Boy

Amber Boy

Tym razem spróbuje piwa z AleBrowaru, a mianowicie Amber Boya. Jest to jasne ale uwarzone z dodatkiem amerykańskich chmieli aromatycznych (Cascade, Willamette) oraz chmielu goryczkowego Columbus. Dodatkowo piwo było chmielone na zimno co miało wspomóc doznania chmielowe. Nie piłem piwa z pierwszej warki, które miało niezbyt przychylne opinię. Muszę dodatkowo napisać że piwo za długo leżało w piwniczce i gdy je wyjąłem okazało się być o 5 dni po terminie. Co z tego wyniknie?

WP_000337

Piwo: Amber Boy

Browar: Gościszewo (AleBrowar)

Gatunek: American Amber Ale

Ekstrakt: 12% wag.

Alkohol: 5% obj.

Opakowanie:

Moim zdaniem butelka Amber Boya jest jedną z ładniejszych w dorobku Ale Browaru. Podoba mi się czerwona etykietka na której jest gruby bohater. Na papierze mamy standard do którego już chłopaki zdołali nas przyzwyczaić.

Wygląd:

Piwo o kolorze bursztynu okazało się być bardzo mętne i nieprzejrzyste, co zostało spowodowane przeterminowaniem piwa.

Piana po nalaniu okazała się być niewielkich rozmiarów, dość szybko opadła, ale pozostawiła po sobie dość duży „dywanik” na powierzchni do końca piwa w szklance.

Zapach:

Zapach średnio intensywny, w głównej mierze wyczuwalne amerykańskie chmiele. Wyraźny zapach cytrusów, mango oraz owocowe estry.

Smak:

Początkowo słodowy, jednak po krótkim czasie do głosu dochodzi goryczka chmielowa, która super osiada na języku. Wyczuwalne są również lekkie owocowe smaczki. Goryczka na poziomie średnio intensywnym, jednak z czasem traci na swej mocy, kosztem słodowości z lekkim karmelem. Mimo przeterminowania nie wyczułem żadnych wad. Jeszcze tak na marginesie, wydaje mi się że to piwo ma więcej niż 30 IBU.

Piwo ma nasycenie umiarkowane w kierunku niskim, jest bardzo pijalne.

Cena:

6,50 zł.

Podsumowanie:

Piwo według mnie w swojej drużynie ulega tylko Rowing Jack’owi. Jest to swego rodzaju lżejsza wersja IPA, która jest niesłychanie pijalna. Bardzo dobre piwo, naprawdę polecam szczególnie tym, którzy nie mieli jeszcze styczności z India Pale Ale. Choć mogło by być tańsze o chociaż tę złotówkę.

4,5 gwiazdki

Galeria:

IMGWP_000341

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii RECENZJE i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s