[KONFRONTACJA] Odsiecz Wiedeńska vs. Lwówek Wiedeński

Odsiecz Wiedeńska vs. Lwówek Wiedeński

Tym wpisem zaczynam serię wpisów o nazwie KONFRONTACJA. Będę co jakiś czas porównywał podobne do siebie piwa i je odpowiednio punktował. Za każdą wygraną kategorię daję jeden punkt. Wyjątkiem jest kategoria smak, którą premiuję razy dwa. Remis bez punktu. Dzisiaj na piwnym ringu mierzyć ze sobą się będą dwaj przedstawiciele stylu Lager Wiedeński.

Piwo:                 Odsiecz Wiedeńska                  vs            Lwówek Wiedeński

Browar:            Browar na Jurze (Pinta)                         Lwówek

Styl:                                                            Lager Wiedeński

Ekstrakt:          13,1% wag.                                                   13% wag.

Alkohol:            4,9% obj.                                                     5,7% obj.

Opakowanie:

Odsiecz Wiedeńska:

Standardowy wzór etykiety Pinty w odcieniach koloru pomarańczowego. W tle etykietki mamy skrzydła husarskie, które kojarzą się z bitwą pod Wiedniem, skąd wywodzi się styl Lager Wiedeński. Oczywiście mamy krótką notatkę na temat stylu piwa, użytych drożdzy i wszystkich składników użytych do produkcji piwa. Kapsel to standardowy kapsel Pinty, butelka bezzwrotna.

Lwówek Wiedeński:

Tu z kolei mamy do czynienia tylko z etykietą główną i krawatką, bo jak dobrze wiemy browar w Lwówku Śląskim nie etykieciarki mogącej kleić kontretykiety. Na krawatce mamy podany ekstrakt z objętością alkoholu, herb browaru i zapewnienie o wyjątkowości piwa. Na głównej etykietce mamy ilustrację bitwy pod Kircholmem, a więc raczej nic wspólnego z Austrią. Do tego niebieskie wstawki które pasują do całości. Do tego brak szczegółowego opisu składników, oklepany już kapsel „piwa regionów”, butelka zwrotna.

Butelka Pinty jednak bardziej mi się podoba. Punkt dla Odsiecz Wiedeńskiej.

Wygląd:

O: Piwo o kolorze miedzianym, nie sprawia wrażenia klarownego. Piana niewysoka, kremowa, drobno pęcherzykowata, nie oblepia szkła. W połowie pokalu nie miałem już żadnej piany na piwie.

L: Kolor herbaciany, piana średnio do drobno pęcherzykowata, opada dość szybko, nie oblepia szkła, lecz w porównaniu do Odsieczy dłużej utrzymuje się na powierzchni. Nie jest klarowne, widać dużo pływających drobinek.

Oba piwa mają swoje wady w wyglądzie. Nie są do końca klarowne, mają słabą pianę. Kolor również jest podobny. Remis!

Zapach:

O: Średnio intensywny. Przede wszystkim słodycz słodu, przeplatana z wyraźnymi nutami chmielowymi, lekko owocowy.

L: Średnio intensywny, praktycznie w całości słodowy. Bardzo ciężko wyczuć zapach chmielu. W dodatku wąchając piwo mam wrażenie stęchłego słodu.

Zdecydowana korzyść na stronę Odsieczy. Zapach jest o wiele atrakcyjniejszy, ma więcej do zaoferowania niż Lwówek. Punkt dla OW!

Smak:

O: Główne skrzypce gra tutaj słodowość, następnie do głosu dochodzi elegancka i wyrazista goryczka chmielowa. Nie jest jednak ona zbyt nachalna, wciąż czuć że ważniejszy jest tutaj słód. Wyraźnie czuć fajne, opiekane smaki na języku. Nasycenie umiarkowane.

L: Zdecydowanie rządzą tutaj słody, goryczka chmielowa jak na ten gatunek piwa jest za słaba. Nie twierdzę że jej nie ma, ale piwowar zdecydowanie za mało chmielu wsypał do kadzi. Pijąc piwo odnoszę wrażenie że słód jest nie do końca świeży. Umiarkowanie wytrawne, zdecydowanie czuć słodycz w tym piwie. Nasycenie niższe niż w Odsieczy.

Również i te porównanie jest dla Pinty bardziej korzystna. Słaba goryczka w LW skazała go na przegraną. Punkt dla OW!

Cena:

O: 5,86 zł.

L: 4,72 zł.

Punkt dla LW!

Podsumowanie:

Odsiecz Wiedeńska 3–1 Lwówek Wiedeński.

Zdecydowanie bardziej smakuje mi piwo z Pinty, jest o wiele lepsze. Lubię piwa z browaru Lwówek, ale w tym konkretnym porównaniu przegrało ze swoim odpowiednikiem.

Galeria:

Archiwalna etykietka:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii KONFRONTACJA i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „[KONFRONTACJA] Odsiecz Wiedeńska vs. Lwówek Wiedeński

  1. iphone pisze:

    The brokerage cuts its price target for Apple’s stock to $700, substantially down from $780, on the right side. A growing number of iphone cases has hit the stands. All can be found in Fishing Notes. New regulations protecting holiday-makers come into force in the UK the” installed base” of Apple’s iphone is a very
    useful ability – a way to possibly rescue it. Many changes cater
    to the increased screen size, pixels per inch.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s