[NA LUZIE] Przegląd piw na stacjach benzynowych

Dobre piwo na stacji benzynowej

Krótka historia którą opiszę miała miejsce 1 listopada. Po odwiedzeniu bliskich, troszkę zmarzłem i naszła mnie wielka ochota na ciemne, mocne piwo. Wiedziałem że nic takiego nie mam w swoim piwnym barku. Postanowiłem więc kupić Żywca Portera na najbliższej stacji benzynowej…

Na pierwszy ogień poszedł Lotos. Co ja widzę? Piwa z Kompani Piwowarskiej, kilka Okocimów, oraz Grupa Żywiec. Szukam uporczywie portera gdzieś po zaułkach z nadzieją że go znajdę. Niestety, nie było go na tej stacji, ale na półce zauważyłem kilka butelek Trybunału Niefiltrowanego, oraz Corneliusa Grapefruitowego.

Następny przystanek to bar czynny 24/7. Patrzę do lodówki i mojego piwa nie ma. Nie daję za wygraną, i wyruszam dalej w poszukiwania.

Później podjechałem na stację Grosar. I tutaj nic ciekawego nie znalazłem. Od reszty wyróżniały się tylko Perły.

Kolejny jest Orlen. Zatankowałem samochód, wchodzę do środa, podchodzę do kącika z piwem i znowu klapa. Same jasne euro lagery.

Ostatni przystanek – Shell. Podejmuję decyzję: jak nie tu to poddaje się i obejdę się smakiem. Wchodzę do sklepu i szukam, szukam, i jest! Stoją w lodówce 4 małe buteleczki Żywca Portera! Półkę wyżej chłodzą się Paulanery: Hefe i Dunkel.

Przejechałem w sumie ponad 10 kilometrów, ale czego nie zrobi się dla pysznego portera w zimne jesienne wieczory. Moja przygoda może być dla Was wskazówką gdy przyjdzie wam ochota na dobre piwo, a nie będziecie takiego mieć w domu, a wszystkie sklepy w pobliżu są pozamykane.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii NA LUZIE i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s